יום ראשון, 9 באוקטובר 2016

מעלימי מס יואשמו גם בהלבנת הון – ויסתכנו במאסר של עד עשר שנים

מחודש אוקטובר 2016, העלמת מס תיחשב לעבירת מקור לפי החוק להלבנת הון. ייתכן שזה בדיוק הזמן לדווח לרשות המסים, רגע לפני שיעלו עליכם

מעלימי מס יואשמו גם בהלבנת הון
תחום הלבנת ההון במשפט הפלילי הוא סבוך ומורכב, אבל אם אתם נמנים על הישראלים הרבים שעוסקים בהעלמת מס, כדאי לכם להתחיל ללמוד אותו לעומק.

תיקון חקיקה שהועבר בכנסת קובע כי מחודש אוקטובר 2016, העלמת מס תיחשב כעבירת מקור לפי החוק להלבנת הון. כלומר, כספים שהשגתם על ידי הימנעות מדיווח על הכנסות על פי החוק, יסבכו אתכם בצרות – ממש כאילו הרווחתם אותם באמצעות סחר בסמים או קבלת שוחד.

סמנכ"ל כספים? אתה בסיכון


על פי התיקון החדש, מי שהעלים מס בסכום של 2.5 מיליון שקלים ומעלה בתקופה של ארבע שנים, או מיליון שקלים ויותר בשנה אחת, ייחשב למי שעבר עבירת מקור. כלומר, לא כל העלמת הכנסות תכניס אתכם לרשימה השחורה, אך מדובר בסכומים שלא קשה להגיע אליהם.
  
החקיקה החדשה הפתיעה רבים מהעוסקים בתחום, שכן היא מכניסה את מעלימי המס לאותה קטגוריה עם עבריינים "כבדים" הרבה יותר כמו סוחרי סמים ונשק, זייפנים ואנשים העוסקים בהימורים בלתי-חוקיים. כעת, גם אנשים נורמטיביים לכאורה – כגון עצמאים ובעלי תפקידים בכירים הקשורים בניהול כספים – עלולים לעמוד בפני האשמה בהלבנת הון.
  

הזדמנות אחרונה לגילוי מרצון


ההליך הפלילי במקרה של הלבנת הון הוא מחמיר הרבה יותר בהשוואה להעלמת מס, ועלול לכלול החרמה כוללת של רכוש החשוד עד סיום המשפט בעניינו – תקופה שעשויה להימשך שנים. גם הענישה כבדה הרבה יותר, ויכולה להגיע לעד עשר שנות מאסר.

כתוצאה מהחמרה זו, צופים ברשות המסים שישראלים רבים יבחרו בגילוי מרצון, מבלי להסתכן בהליך פלילי. במסגרת ההליך, עברייני מס מדווחים לרשות מיוזמתם על ההכנסות שהעלימו, על מנת להסדיר את חובם אחת ולתמיד.

כדי להיערך לפניות נוספות להשתתפות בגילוי מרצון, האריכה רשות המסים את הוראת השעה המאפשרת את ההליך עד סוף 2016. אם אתם חוששים שעלולה להיפתח חקירה נגדכם, עכשיו יותר מתמיד כדאי להקדים תרופה למכה – ולפנות לרשות המסים ביוזמתכם.
  
משרד עו"ד זרקו זמיר מתמחה בייצוג משפטי של לקוחות בתחומי עבירות מס, הלבנת הון ועבירות צווארון לבן, ומלווה לקוחות בהגשת בקשה לגילוי מרצון לרשות המסים.

  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה