יום חמישי, 19 בנובמבר 2015

רופא שיניים העלים הכנסות בסך חצי מיליון שקלים, ההליך הפלילי נגדו בוטל

בזכות בקשה לתשלום כופר שהוגשה לרשות המסים, הליך פלילי שהיה עלול להסתיים בעונש מאסר בפועל – הפך לתשלום כופר כספי


  
תשלום כופר בעקבות העלמת מסים. ההליך הפלילי מופסק
א', רופא שיניים המתגורר באזור השרון, נחשד בהעלמת הכנסות בסכום של כחצי מיליון ₪ שקיבל מלקוחותיו. כאשר עמד בפני אישום פלילי לפי סעיף 220 לפקודת מס הכנסה, עונשו היה צפוי להיות חמור ביותר.
  
משרדנו ייצג את א', וכבר בתחילת החקירה הוגשה בקשה לתשלום כופר לרשות המסים, במקום ההליך הפלילי. הליך הכופר הוא הליך המאפשר לנאשם לשלם מעין קנס כספי לרשות המסים, ומהווה מסלול חלופי להליך הפלילי, אשר מופסק מיד עם אישור הבקשה, במידה שזו אכן מאושרת על ידי ועדה מיוחדת.
  
המרת האישום הפלילי בתשלום כופר כספי תלויה בהחלטת ועדת הכופר, לפי שיקולים שונים כמו חומרת העבירה, מצבם האישי של הנאשם ובני ביתו, הסרת המחדלים העומדים נגדו ועוד.
    

הטענות: אזרח שומר חוק שבריאותו לקויה


הבקשה שהגשנו לוועדת הכופר כללה התייחסות למספר נסיבות מקלות שעמדו לזכות א', ובכללן מצבו הרפואי. כמו כן, א' הוא אדם שומר חוק ללא עבר פלילי ושמעולם לא ביצע עבירות מס נוספות, שאף מסייע לניצולי שואה ונזקקים ומעניק להם טיפולי שיניים חינם. בחקירתו הודה במעשיו, ושיתף פעולה עם החוקרים באופן מלא.

   

החקירה גרמה לפגיעה מקצועית


מלבד מצבו הרפואי, ציינו בבקשה כי החשדות נגד א' פגעו בו גם כרופא: תיקים רפואיים של מטופלים נלקחו ממשרדו כך שלא יכול היה לטפל בהם במשך תקופה ארוכה, דבר שהוביל למשבר מקצועי עמוק שחווה א' בשל חוסר היכולת לעזור למטופליו, ולאלה שנזקקו לטיפול דחוף בפרט.
  
הבקשה המפורטת שהגשנו כללה נסיבות מקלות להתחשבות הוועדה, לצד תיעוד מקרים דומים בהם ההליך הפלילי הוחלף בכופר. בסופו של דבר, הבקשה אכן התקבלה על ידי הוועדה, ועל א' הוטל לשלם כופר בסך 150,000 ₪, בשיעור של כ-30% מסכום המס שהועלם, בכפוף להסרת המחדלים העומדים נגדו ותשלום חוב המס הנדרש.
  
  
משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד מומחה בתחום המסים, מייצג חשודים בעבירות והעלמות מס ומטפל בהגשת בקשות כופר לרשות המסים.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה