יום ראשון, 25 באוקטובר 2015

מעלים מס? לא תוכל להתחמק לאורך זמן

רשות המסים נלחמת בהון השחור בישראל, וכל מי שעדיין מעלים מס חייב לדעת – גם אם עדיין לא הגיעו אליך, יש סיכוי אמיתי שתעמוד מול אישום פלילי בקרוב


  
העלמות מסים בישראל: גם מי שטרם נתפס, לא יצליח להתחמק
מתחילת 2015, הגיעה גביית המסים בישראל להכנסות של 10 מיליארד שקלים יותר מהתחזיות. הנתון הזה מרשים במיוחד, שלו אחראית העבודה האינטנסיבית שעושה רשות המסים לאחרונה. מ-2014 יצאה הרשות למתקפה נגד העלמות מס בישראל, ונקטה בהליכים לגביית כספים מבעלי נכסים והון, שלא דיווחו על כך למדינה, כמו איתור חשבונות בנק בחו"ל – ומתן האפשרות לבעליהם לבצע גילוי מרצון אנונימי, דרישות לדיווח על הכנסה נוספת, וכן הצלבת נתונים עם גורמים כמו רישומי הטאבו, לאיתור בעלי דירות שאינן מדווחות כהכנסה.

בנוסף, ישנו גם חוק ההסדרים החדש שיאסור על ביצוע עסקאות בסכומים גבוהים במזומן, ויגדיר עבירות מס חמורות כעבירות הלבנת הון. המטרה: לעצור בכל מחיר ובכל אמצעי את ההון השחור בישראל.

עבריין מס שעדיין לא נתפס – לא יצליח להתחמק

לאחרונה, כולם מתחילים להבין כי הימים שבהם יכלו להעלים מס בשקט – נגמרו. בעקבות המהלכים האחרונים של המדינה, גם מי שעדיין לא נתפס על ידי רשות המסים, לא יצליח להתחמק. אלפי שמות של בעלי חשבונות בנק שוויצריים כבר הודלפו לארץ, ובקרוב מדינות נוספות ישתפו גם הן את המידע שברשותן.
הרשות אמנם באה לקראת מעלימי המס והציעה להם אפשרות להסדיר את מצבם חוקית, על ידי הליך גילוי מרצון אנונימי, למשל, אך נראה שמי שנחוש בדעתו שלא לדווח על הכנסותיו מיוזמתו, ייאלץ לעמוד בפני השלכות כבדות ואולי אפילו מאסר בפועל.

איך כדאי לפעול?

אם לא דיווחת על הכנסות או חשבון בנק בחו"ל, רצוי שתעשה זאת מיוזמתך בהקדם. כך תקטין את הסיכוי להליך פלילי נגדך. עוד לפני הצעד הראשון, חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה לתחום המסים, שימליץ על דרך הפעולה הטובה ביותר עבורך.
 

משרד עו"ד זרקו זמיר הוא משרד עו"ד מומחה למסים, מייצג ומייעץ לנאשמים וחשודים בענייני מס הכנסה, מע"מ, הלבנת הון, צווארון לבן ועוד, ומלווה בתהליכים מול רשות המסים בישראל.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה